Su Savaşları’na En İyi Belgesel Ödülü

Su Savaşları’na En İyi Belgesel Ödülü

Yaptığı ve sorumluluğunu üstlendiği farklı konuları ele alan, dünyadaki diğer rakipleri ile yarışabilecek birçok başarılı belgesellere imza atan TRT Belgesel,  en çok sevilen belgesellerinden biri olan “Su Savaşları” ile Medya Oscarları Ödülleri’nde “ En İyi Belgesel” ödülüne layık görüldü.

Kanal Koordinatörlüğünü Süleyman Tezgel’in yürüttüğü TRT Belgesel kanalında yayınlanan; yapımcılığını A23 medyanın üstlendiği “Su Savaşları” belgeseli, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin( RTGD) Geleneksel Medya Oscarları Ödülleri’nde “ En İyi Belgesel” ödülüne layık görüldü. Geçtiğimiz Şubat ayında TRT Belgesel kanalında izleyicisiyle buluşan Su Savaşları belgeselinin ekran yüzleri Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer 29 Ağustos Perşembe günü düzenlenen Medya Oscarları ödülleri tarafından layık görülen “ en iyi belgesel” ünvanı taşıyan ödüllerini  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden teslim aldılar.

“Asıl kahramanlar Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Sivil Toplum Gönüllüleri”

Ödülü belgeseldeki kıyafetleriyle teslim almaya gelen Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer ödül hakkında düşüncelerini şöyle ifade ettiler; “Trt Belgesel’in uluslararası atılım vizyonunun bir parçası olmaktan mutluyuz. Artık Türk belgeselcileri dünyanın her yerinde, her tür belgeseli çekebiliyorlar. Asıl kahramanlar dünyanın 128 ülkesinde milyonlarca insanın hayatına dokunan Türkiye Cumhuriyeti ve Türk sivil toplum gönüllüleridir. Artık tarih boyunca sürdürdüğümüz “su medeniyeti” mirasıyla bugün dünyanın heryerinde çalışan bir çok gönüllümüz var.”

TRT Belgesel tarafından yayınlanan Su Savaşları, Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer’in, ülkelerin hiç bilinmeyen yerlerine, su kaybından çoraklaşan bölgeleri su ile buluşturuyor. Bulundukları yerde zorlu mücadeler sonucunda suyu kazandırarak  yerlisinin sevgisini kazanıyor. Su mücadelesini anlatan belgesel, TRT Belgesel izleyicisi tarafından kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

İlgili Linkler
TV
Selim Şentürk
Selim Şentürk Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0
Scroll Top