IT CHAPTER 2, Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi Açılış Rekorunu Elde Etti

IT CHAPTER 2, Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi Açılış Rekorunu Elde Etti

Ülkemizde ve dünyada, 6 Eylül’de vizyona giren “O BÖLÜM 2 / IT CHAPTER 2”, 5-7 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de vizyona girdiği ilk hafta sonunda 126 bin 520 kişi tarafından izlendi. 5-7 Eylül hafta sonunun en çok izlenen filmi olan “O BÖLÜM 2 / IT CHAPTER 2”, aynı zamanda Türkiye’de tüm zamanların en iyi korku filmi açılış rekorunu da elde etti.

Film Muschietti imzalı 2017 yapımı “O”nun devamı niteliğinde. İlk film eleştirmenlerin beğenisini kazanmakla kalmayıp, dünya çapında 700 milyon dolardan fazla ciro yapmış, korku türüne yeni bir boyut katarak kültürel dokunun bir parçası olmuştu.

IT Chapter 2 Hakkında:

Kaybedenler Kulübü tarafından yenilgiye uğratılmasından yirmi yedi yıl sonra, Pennywise, Derry kasabasını yeniden dehşete düşürmek üzere geri döner. Artık birer yetişkin olan Kaybedenler Kulübü üyeleri çoktan kendi yollarına gitmiştirler. Fakat yeniden insanlar ortadan kaybolmaya başlarlar. Bunun üzerine, kulübün kasabada kalmış tek üyesi olan Mike diğerlerini oraya çağırır. Geçmişin deneyimlerinden dolayı yıpranmış olan kulüp üyelerinin Pennywise’ı bu kez sonsuza dek ortadan kaldırabilmek için kendi en derin korkularıyla yüzleşmeleri gerekecektir. Bu girişimleriyle, her zamankinden daha da ölümcül olan, şekil değiştirici palyaçonun doğrudan yoluna çıkarlar.

Tüm Yorumlar0