JOKER 18+ Yaş Sınırı Olan Filmler Arasında 1 Milyar Dolar Hasılata Ulaşan İlk Film Oldu

JOKER 18+ Yaş Sınırı Olan Filmler Arasında 1 Milyar Dolar Hasılata Ulaşan İlk Film Oldu

Türkiye’de ve dünyada 4 Ekim’de vizyona giren joker, dünya çapında 18+ yaş sınırı olan filmler arasında 1 milyar dolar hasılata ulaşan ilk film oldu. Türkiye’de  313 sinemada, 435 salonda vizyona giren JOKER, 4-6 ekim tarihleri arasında vizyona girdiği ilk hafta sonunda, 385 bin 468 kişi tarafından izlenerek, tüm zamanlar ekim ayı en iyi yabancı film izleyici açılış rekorunu kırdı.

ABD’de de 4-6 Ekim hafta sonunda yaklaşık 93,5 milyon dolar hasılata ulaşan JOKER, tüm zamanlar en iyi Ekim ayı hasılat rekorunun da sahibi oldu. Film ülkemizde bugüne kadar 1 milyon 829 bin 770 kişi tarafından izlendi.

Todd Phillips’in ortak yazarı, yapımcısı ve yönetmeni olduğu “Joker”de, yapımcılar, DC evreninin bu ünlü kötü adamının özgün vizyonunu, karakterin daha geleneksel mitolojisinin başlangıç hikayesiyle aşılayarak ama belirgin bir şekilde kendine özgü bir şekilde sunuyorlar. Phillips’in — parçalanmış Gotham şehrinde yolunu bulmaya çabalayan bir adam şeklindeki—Arthur Fleck yorumunu Joaquin Phoenix akıllarda yer edecek şekilde portreliyor: Üzerine herhangi bir sahne ışığının çevrilmesi özlemi içindeki Arthur, stand-up komedide şansını dener ama espriler her zaman onun hakkında gibidir. Duyarsızlık, zalimlik ve nihayetinde ihanet üçgeninde bir varoluş döngüsüne sıkışıp kalan Arthur’ın üst üste kötü kararlar vermesi bu kasvetli ve alegorik karakterin analizinde, tırmanan olayların zincirleme tepkimesini başlatır.

İlgili Linkler
Sinema Haberleri
Tüm Yorumlar0
Scroll Top