Netflix’ten ‘Made in Turkey’ İçerik Koleksiyonu

Netflix’ten ‘Made in Turkey’ İçerik Koleksiyonu

Netflix’in bugün kullanıcılarla paylaştığı ‘Made in Turkey’ içerik koleksiyonu sayesinde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca platform üyesi Türkiye’de üretilen yapımlara daha hızlı ve kolay ulaşabilecekler. Netflix, Türkiye’nin hikayelerini dünyaya taşımak için bir adım daha atarak orijinal ve lisanslı içerikleri tek bir içerik koleksiyonunda buluşturdu. Netflix, bu sayede 190 ülkedeki 167 milyondan fazla üyesinin Türkiye’de üretilen yapımlara daha kolay ve hızlı ulaşmaşabilmesini sağlıyor.

Türkiye’de üretilen yapımların dünyaya tanıtılmasını hedefleyen koleksiyona ulaşmak için üyelerin netflix.com/MadeInTurkey adresini ziyaret etmesi yeterli olacak. Koleksiyon ayrıca Netflix üyesi olmadığı halde, üyelere hangi Türk yapımlarının sunulduğunu görmek isteyen kişiler tarafından da görülebilecek.

Farklı Dil Seçenekleri Avantajı

Netflix ayrıca yerli yapımları sıkça tercih eden Türkiye’deki üyelerine yönelik de çözümler üretiyor. Servisin web arayüzündeki navigasyon menüsüne eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçenekleri sayesinde, Türkiye’deki 1.5 milyonun üzerinde üye yerli yapımlara daha çabuk ulaşabilecek. Netflix’i akıllı televizyonları üzerinden izleyen üyeler ise kategori seçeneklerine eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçeneklerine ulaşabilecek.

Netflix’in içerik kütüphanesinde dünya çapında ses getiren yabancı yapımların yanı sıra orijinal ve lisanslı çok sayıda Türkçe içerik bulunuyor. Bunların arasında Hakan: MuhafızAtiye ve Rise of Empires: Ottoman gibi Netflix orijinal yapımlarına ek olarak Organize İşler: Sazan SarmalıEzelLeyla ile MecnunAylaDiriliş: ErtuğrulArif v 216Masum gibi birçok lisanslı yapım bulunuyor. Türkiye’de üretilen yapımlar, Netflix üyeleri tarafından farklı dillerdeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor.

İlgili Linkler
TV Netflix
Tüm Yorumlar0