Oscar Ödüllü Filmler Cinemaximum’larda İzleyicilerle Buluşuyor

Oscar Ödüllü Filmler Cinemaximum’larda İzleyicilerle Buluşuyor

92. Akademi Ödülleri’nde İngilizce olmayan ve En İyi Film Oscar’ını alan ilk film olma özelliğini taşıyan ‘Parazit‘ ve ayrıca ‘Judy‘ ile ‘Joker‘ kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 21 Şubat itibarıyla Cinemaximum sinemalarında yeniden vizyona girecek. Parazit Judy ve Joker filmleri özel bilet fiyatıyla, 12 TL’den Cinemaximum’larda izleyiciyle buluşacak. En sürükleyici film deneyimi için Joker, Cinemaximum IMAX salonlarda 17 TL’den sinema severleri tekrar salonlara bekliyor olacak.

Parazit, Güney Koreli yönetmen Bong Joon Ho’ya da En İyi Yönetmen ödülünü getirdi ve ayrıca En İyi Uluslararası Film ve En İyi Orijinal Senaryo ödüllerini de kazanmayı başardı. Seul’de bir bodrum katında yaşayan Kim ailesinin, oğul Ki-woo’nun varlıklı Park ailesinin kızları Da-hye’nin özel öğretmeni olması sonrası başlarından geçenleri konu edinen film, 72. Cannes Film Festivali’nde  de Altın Palmiye ödülünü kazanmıştı.

Joanquin Phoenix’e En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren Joker, başarısız bir komedyen ve toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur Fleck’in zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Gotham Şehri’nin en büyük suçlularından biri olan Joker’e dönüşmesini izleyiciyle paylaşıyor. Renée Zellweger’e En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren Judy ise ünlü oyuncu ve şarkıcı Judy Garland’ın hayatını detaylarıyla anlatıyor.

Tüm Yorumlar0