Agatha Christie’nin Kitabından Uyarlanan The Pale Horse BluTV’de

Agatha Christie’nin Kitabından Uyarlanan The Pale Horse BluTV’de

BluTV, orijinal içerikleri kadar yurtdışında beğenilen projeleri de seçkisine katmaya devam ediyor. Agatha Christie’nin Ölüm Büyüsü adlı romanından uyarlanan BBC yapımı mini dizi The Pale Horse, BluTV’de izleyiciyle buluşuyor. Özel yapımları kadar yurtdışında beğenilen projeleri de seçkisine katan BluTV, The Pale Horse dizisiyle Agatha Christie uyarlamaları seçkisini büyütüyor. BluTV’de yayına giren The Pale Horse, 1961 Londra’sında ölmüş bir kadının ayakkabısının içinde bulunan bir isim listesiyle başlayan gizemli olayları anlatıyor.

Polisiye severleri heyecanlandıracak hikâyede, ayakkabının içinden çıkan listedeki isimlerden biri, bu olayı araştırırken kendisini cadıların yaşadığı söylenen The Pale Horse adlı mekânda buluyor, ardından da esrarengiz olaylar başlıyor.

1970’li yıllardan beri baskısı bulunmayan ve en çok aranan Agatha Christie romanlarından biri olan “Ölüm Büyüsü”nden uyarlanan iki bölümlük mini dizi The Pale Horse’un kadrosunda Rufus Sewell, Kaya Scodelario, Sean Pertwee gibi isimler yer alıyor. Senaryosunu Sarah Phelps’in yazdığı The Pale Horse’un yönetmen koltuğunda ise Leonora Lonsdale oturuyor.

Agatha Christie uyarlamalarından olan The Pale HorseAbc Murders ve The Ordeal By Innocence dizileri BluTV’den izlenebiliyor.

İlgili Linkler
Dizi Haberleri BBC BluTV
Scroll Top