DocuBox ile Dünyanın Farklı Köşelerini Evden Gezin

DocuBox ile Dünyanın Farklı Köşelerini Evden Gezin

Doğa, bilim, insanlık ve kültür temalı belgesel kanalı DocuBox HD, dünya kültürü, vahşi yaşam, tarih, popüler bilim ve çok daha fazlasını içeren ödüllü belgeseller ve nefes kesen yapımları en yüksek görüntü kalitesiyle izleyiciyle buluşturuyor. Evlerimizde kaldığımız şu günlerde DocuBox HD dünyanın farklı köşelerini ve farklı insanların dünyalarını kaliteli yapımlarla ekranlara getiriyor.

Uzak Kıyılar (Distant Shores) serisi ile evden çıkmadan dünya denizlerine açılmak ve okyanuslar ötesini keşfedebilirsiniz. Denizcilik ve gezi temalı belgeselde, Paul ve Sheryl’in seyahatleri bizleri dünyanın dört bir köşesinde gezdiriyor. Belgeselde denizciler için öneriler de bulunuyor. 10 Nisan Cuma günü yayınlanacak olan San Blas – Panama bölümünde Paul ve Sheryl kış için teknelerini muhafaza ettikleri İngiltere’ye geri döndüler. Arkadaşlarıyla 41 fit uzunluğundaki motorlu tekne Diesel Duck’ın üzerinde uzaktaki San Blas adalarını keşif için Panama’ya gidecekler. Bu adalarda yaşayan bağımsız ve sanatçı insanlar Kunalar’la tanışacaklar ve tanrı, evren ve doğa üzerine temel özgün görüşlerini öğrenecekler. Yayın saati 17.00.

Ünlü Gastronom Charlie Ottley’in sunduğu Meksika Lezzetleri’nin (Flavours of Mexico) 12 Nisan Pazar günü yayınlanacak olan Koloni Bölgesi bölümünde Charlie Meksika’nın tozlu kalbini keşfedecek. Michoacan’da Purepechan Kızılderilileri’nden bazı mutfak ipuçlarını öğrenecek, lavlar ile yanmış bir kasabayı ziyaret edecek ve ünlü Ölüler Günü Festivali’nde usulca dolanıp ülkenin güzelliklerini keşfedecek. Yayın saati 10.30.

DocuBox HD’nin Dünyanın Tıbbı (World Medicine) serisi, bizleri zor koşullarda ameliyatlar yapmaya alışkın bir acil durum doktoru Bernard Fontanille ile atalardan kalma tıbbi uygulamaları izleyiciyle buluşturuyor. Yayın tarihi: 16 Nisan Perşembe saat 18.00.

DocuBox HD’nin diğer gezi programları arasında Himalaya’da Bisiklet Turu (Cycling Himalaya), Pasaportunuzu Unutmayın (Don’t Forget Your Passport), Asıl Hedef Yoldur (The Path is the Goal), 80 Adada Devr-i Alem (Around the World in 80 Islands), Düşük Maliyet (Low Cost), Rehberler ve Gurular (Guides & Gurus), Keşif Yolculuğu (Explore Travel), Muhteşem Yolculuk (The Great Journey) bulunuyor.

Dünyanın farklı yerleri kadar farklı insanların iç dünyasını keşfetmeye de ilgi duyanlar için hazırlanmış DocuBox HD yapımları, Evita Péron, Gustave Eiffel, Lucien Bonaparte, Pancho Villa gibi tarihi kişiliklere eşlik etmemizi sağlıyor.

14 Nisan’da yayınlanacak olan Gustave Eiffel’in yazışmalarını ve soyundan gelenlerin ifadelerini temel alan Gustave Eiffel belgeselinde, sanayi devriminin şafağında değişmekte olan bir ülkedeki ünlü mühendis ve mucidin ilerlemeye olan inancını anlatıyor. Yayın saati 22.00.

DocuBox HD’de izleyebileceğiniz yüzlerce ilginç içerik arasında yer alan, Güney Afrika’dan Meksika’ya, Yunanistan’dan İskoçya’ya uzanan bir yelpazede dünyanın yerel mutfakları üzerine yapımlar ise, farklı kültürlere ve lezzetlere kapı açıyor.

Sürdürülebilir çevre temalı yapımlar arasında ise Çevremizi Yeniden İnşa Etmek (Rebuilding Our Environment) ve Londra’lı 8 mühendis tarafından Alaska’dan Arjantin’e uzanan 26 bin kilometrelik bir yolculukla elde edilen bir elektrikli araba rekorunu anlatan, BBC World News imzalı Yeşil Yarış (Racing Green) öne çıkıyor. Çevreyi Yeniden İnşa Etmek’in (Rebuilding the Environment) 11 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da yayınlanacak bölümünde Organik Bahçeler yer alıyor. BBC World News imzalı Yeşil Yarış (Racing Green)’ın ilk bölümü ise 15 Nisan Çarşamba saat 20.00’de yayınlanacak.

DocuBox HD bizleri, Albuquerque Uluslararası Balon Festivali, St. Paul Kış Festivali, Sturgis Motosiklet yarışı gibi onbinleri bir araya getiren geleneksel etkinliklere de götürüyor ve önce zengin içeriğini, sonra da farklı kültürleri, ilgi alanlarını, tarihi, insanları ve farklı dünyaları evimizden keşfetmeye çağırıyor.

DocuBox HD yayınlarına, seçkin TV platformları TV+ Kanal 97, KabloTV Kanal 122, D-Smart Kanal 58 ve Vodafone TV üzerinden erişilebiliyor. DocuBox HD içeriklerine ayrıca, FilmBox Live websitesi ve uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da erişebilirsiniz.

İlgili Linkler
TV
Tüm Yorumlar0
Scroll Top