Go! Vive A Tu Manera 1. ve 2. Sezon İncelemesi

Go! Vive A Tu Manera 1. ve 2. Sezon İncelemesi

Müzik dolu bir yaşama kim hayır diyebilir ki? Mesela ben demem. Müzikal bir dizi, tüm havayı nasıl da değiştirir. Az çok her seyirci tahmin ediyordur. Netflix’in Latin Amerika’nın güm güm diye atan kalbi Arjantin orijinal yapımı Go! Bu Hayat Senin ( Go! Vive A tu Manera) 2 sezonu ve Go! Unutulmaz Bir Parti adlı filmiyle nota ve dans rüzgarları estiriyor. Müzik sevdasının peşi sıra geldiği, izleyenlerin yerinde duramadığı ve İspanyolca kurslarını araştırdığı diziyi görmenin tam zamanı…

Pilar Pascual, El Purre, Renata Toscano Bruzón, Santiago Saez, Laura Azcurra ve Gastón Ricaud gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi, Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires’de çekildi. Birbirinden unutulmaz şarkılara imza atan Go! Vive A Tu Manera, sanat ve spor okulu Saint Marie isimli bir okulda geçiyor. Mia, genç, yetenekli ve atara atar gidere gider; beni çevir yolda, vites boşta diyen isyankar bir kızdır. Vaftiz Annesi Isabel ile yaşayan Mia, dans eder ve şarkı söyler. Bunu Gaspar isimli çocukluk arkadaşıyla birlikte olduğu bir grupta yapar. Saint Marie’nin seçmelerine katılan Mia, kendisini yılmaya zorlayan okulun popüler kızı Lupe ve okul müdürü Mercedes’e karşı omuz omuza, Isabel’in de çabaları ile okula kabul edilir. Mia’ya destek olan arkadaşları Simon ve Zoe, okulun yöneticisi Ramiro, onun hayatına kolaylık sağlarken aşk üçgeninin kahramanları Lupe’nin sevgilisi Juanma ve Lupe’nin üvey abisi Alvaro’dur.  Lupe’nin kıskançlıkları, Merdeces’in yönetim gücü olsa da Mia, Go! İsimli müzik ve dans kulübüne girer. Mia, aşk üçgeni çıkmazından nasıl kurtulacak? Geçmişten gelen büyük sır ne? gibi sorular dizide birçok karmaşaya neden oluyor.

Mia’nın çıkmazları, sırları, müzik ve dans dolu hayatını konu alan dizi, 2 sezondan ve diziye özel yapılan Go! Unutulmaz Bir Parti isimli filmden oluşuyor. Dizide, her zaman her dertte her mutlulukta müzik ve dans rüzgarlı esiyor. Yarışma provaları, karakterlerin kendilerini keşfetmeleri, Lupe’nin Mia’ya karşı oyunlarının etrafında dönen dizide Mia’nın hem okul hem de özel hayatı aynı yerde birleştiriliyor. Her bölümü yaklaşık olarak 30 dakikadan oluşuyor.

Dizi kısa sürmesi ile izleyiciyi sıkmamaya çalışsa da bazı konular havada kalabiliyor. Mia’nın aşk üçgeni hakkında karar verme süreci,  aşk üçgeninde kararsızlık meselelerindeki ani gelişmeler, Mia’nın karakterine uygun olmayan bazı çekingen tavırlar dizinin geliştirilmesi gereken yerlerden biri. Şaşırtmacalı ve sürprizli durumları güzel bir kurguyla verirken, hiç beklenmedik durumları ve klasik çizgiyi kıran olaylarla farklı bir müzikal dizisi olduğunu gösteriyor. Müzik ve dans konusunda her isim oldukça yetenekli olmasına rağmen  her karaktere çok yer verilmiyor. Şarkıların sözleri hoş ve sürekli dinlenme hissini verse de hep aynı şarkıların etrafında dönülüyor.  Dizi hızlıca izlenebilme ve olayların nasıl çözüleceği merakını, karakter ve durum komedilerini başarılı bir şekilde işliyor.

Mia, annesini kaybeden ve annesinin yakın arkadaşı ayrıca da vaftiz annesi Isabel ile yaşamaktadır. Benim en büyük hain olarak nitelendirdiğim Gaspar ile bir müzik grubu vardır. Hareketli dans koreografisi ve besteciliğiyle, Go! Kulübünü ve Saint Marie’yi büyülemiştir. Simon ve Zoe yakın arkadaşlarıdır. Lupe ise ikileme hızlıca düşen Martina ve dizi meraklısı Sofia ile arkadaş olsa da etrafındakilere bencilce ve kıskançlık yaparak yaklaşmaktadır. Alvaro ve Juanma basketbol takımında olsalar da birbirine düşmanlardır.  Mercedes ve Ramiro uzun yıllardır evliler ve aynı okuldadırlar. Okulun sahibi Ramiro olsa da Mercedes dizginleri çoktan eline almış, tüm atları istediği kulvarda yarıştırarak tüm ganyan bayilerin ağzını açıkta bırakıyor.

Dizi  müzik ve dansı Go! Adlı bir kulüpte topluyor. Saint Marie okulu başlıca olmak üzere diğer mekanlar hikayeye göre şekilleniyor. Az mekan kullanımı ile hikayede birçok değişiklik yapabilmektedirler.

Yarışma heyecanı, müzik sevdası ve herkesi banyoda şarkı söylemekten bir adım öteye götürme hevesini koruyan dizinin devam edip etmeme akıbeti gizliliğini korumaktadır. Kafa dağıtan, eserekli ama bir o kadar da tatlı müzikal gençlik dizisi olarak, şarkı  severlerin gözdesidir.  Kısa zamanlı ve az bölümlü bir dizi izlemek, İspanyolca kelimeler duyarak kendini rahatlatmak isteyenlere önerilir, iyi seyirler.

İlgili Linkler
Dizi İncelemeleri Netflix
Selim Şentürk
Selim Şentürk Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0
Scroll Top