Antonio Nunziante UNIQ Expo’da

Antonio Nunziante UNIQ Expo’da

  • Tarih: 16-10-2018
  • Bitiş Tarihi: 02-12-2018
  • Yer: UNIQ Expo
  • Giriş: Biletli Giriş

Dünyanın en önemli isimlerini İstanbullularla buluşturmayı sürdüren UNIQ Expo, Joan Miro Litografi ve Gravür Sergisi ile eş zamanlı olarak dünyaca ünlü sanatçı Antonio Nunziante’nin ‘Penser l’image et Peindre La Pensée’ (Resmi Düşünmek ve Düşünceyi Resmetmek) konulu eserlerini 2 Aralık’a kadar sergileyecek.

Metafizik resminin önemli çalışmalarının yer aldığı serginin en önemli özelliği Nunziante’nin kullandığı olağanüstü teknik ustalık ile büyük isimlerin sanatsal yaklaşımlarını derinleştirmesi ve yaratılan farklı evrenlerin sınırlarının zorlanmasıdır. Ziyaretçilerin bilinçaltı yolculuğu deneyimleyeceği bu eserlerde şiir sanatsal gizemi görünür kılarken yalnızlığın ‘dünyanın sessizliğini duyduğu’ yeni bir imgelem sunuluyor. Eserlerin genel tasarımında Nunziante’nin mükemmelliği saf güzellik ve dengede bulması göze çarparken görünmeze erişmek için tek yolun şiirden geçtiği belirtiliyor.

2 Aralık’a kadar sergilenmeye devam edecek Nunziante eserlerini kaçırmamak için biletlere www.mobilet.com adresinden detaylı tüm bilgilere ise www.uniqistanbul.com adresinden ulaşılabiliyor.