Blender is the New Black Sergisi Sanat Severlerle Buluşuyor

Blender is the New Black Sergisi Sanat Severlerle Buluşuyor

  • Tarih: 19-12-2017
  • Bitiş Tarihi: 30-12-2017
  • Yer: Room & Rumours
  • Giriş: Ücretsiz Etlinlik

Yaratıcı endüstrilerin farklı alanlarından tanınmış isimler küratörlüğünü Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği “#walktoBLACK presents: Blender is the New Black” sergisinde buluştu. Yönetmen Ali Bilgin, stil danışmanı Başak Dizer Tatlıtuğ, müzisyen ve gazeteci Melis Danişmend, illüstratör Sedat Girgin sergide en kişisel hikayelerini hayatlarının farklı dönemlerinde yaratıcılıklarına yön veren nesnelerle anlatıyor.

Sergi 19-30 Aralık tarihleri arasında Room & Rumours’da görülebiliyor.

Sergide Ali Bilgin, farklı şehirlerde geçen çocukluğunu temsilen bir Türkiye haritası kullanırken kendisine ilham veren filmlerin afişleri ile bir VHS/Beta kaset oynatıcı ve bugün yaptığı işe katkısı olduğunu düşündüğü çizgi romanlara kendisine ayrılan alanda yer verdi. Kadınları daha yakından tanıdığı annesinin kuaförü ve babasının işi gereği hayatın gerçekleriyle yüzleştiğini söylediği emniyet koridorlarını da görselleştiren Bilgin, bir yönetmen olarak bilmesi gereken her şeyi öğrendiği “internet”i de ilham kaynaklarının arasına ekledi.

Kendisini bugün olduğu noktaya getiren yolculuğundan kesitlerle sergide yer alan Başak Dizer Tatlıtuğ, modaya merakının başlangıcı saydığı İtalya ve İtalyanca ile ilişkisini İtalyanca sözlük ve İtalya gezi rehberi ile anlatıyor. El çizimlerinden örneklerin yanı sıra kariyeri için önemli bir adım olan Londra’da geçirdiği dönemi ise Kraliçe Elizabeth’in bir oyuncağı ve boya kalemleri ile sergiye aktarıyor. Dizer ayrıca hayatının dönüm noktalarını temsilen dört yıl çalıştığı Vakko’ya girmesine vesile olan iş ilanı, iş ortağı Deniz Marşan ile tanıştığı Bilsar’ın kartviziti ve stil danışmanlığı dünyasına adım attığı Aşk-ı Memnu dizisinin esin kaynağı kitaba da kendi alanında yer veriyor.