Bleu Lounge’da Mirkelam Zamanı

Bleu Lounge’da Mirkelam Zamanı

  • 31 Mart 2017
  • Biletli Giriş

Altıncı solo albümü “Denizin Arka Yüzü”nde, sözü ve müziği kendisine ait 10 yeni şarkıya yer veren Mirkelam; alaturka, elektronik müzik tınılarını beceriyle kullanma yeteneğinin yanı sıra, alışılmış kalıpların dışına çıkan, ironik bir sokak konuşması havası içeren ve ilginç uyaklarla birbirine bağlanan sözleriyle, müzik dünyasının usta isimleri arasında yer almayı başardı.

‘Her gece’,‘Tavla’, ‘Unutulmaz’gibi ikonik parçalarıyla 90’lara damga vuran Mirkelam, geceye özel bir repertuvar hazırlayarak, yeni parçalarının yanı sıra unutulmayan hitleri ile Bleu Lounge sahnesinde dinleyicilerle ile buluşacak. Konser, 31 Mart 2017 Cuma günü The Ritz-Carlton, İstanbul’un muhteşem terasıyla dinleyicilere keyifli bir gece vaat eden Bleu Lounge sahnesinde gerçekleşecek.
The Ritz-Carlton, İstanbul, keyifli şarkılarıyla Mirkelam’a eşlik etmek isteyen müzikseverleri açık havada kendine özgü kokteylleri ve Türk mutfağından esinlenen menüsüyle Bleu Lounge’a davet ediyor.

 

Editörümüz Semih İspir’in yorumu:

Evvelinde okulun veya işin olmadığı güzel bir Cuma gecesinde sahne alan Mirkelam Ritz Carlton’da sevenlerine güzel bir gece yaşattı. Hasta olduğunu söylemesine rağmen 2 saat boyunca peşpeşe sevilen şarkılaırnı sıraladığı gecede seyirciler ilk on dakika hafif ritm tuttuysalar da yarım saatin sonrasında kendilerini müziğin akışına iyice bıraktılar. Yıllar sesinden de enerjisinden hiçbir şey almadan resmen teğet geçmiş desek yeridir. Geceye gölge düşürecek tek olay ise ceketinin göğüs cebinde karanfil bulunan kimliği belirsiz bir şahsın gayet manasız, yersiz, anlamsız ve gereksiz bir şekilde Mirkelam’dan “Batsın bu dünya” şarkısını istemesi oldu. Her ne kadar herkes bunun bir şaka veya absürt komedi dizisinden bir sahne olduğunu düşündüyse de gerçek olduğunu anladığında biraz tatları kaçtı ancak yılların tecrübesi olsa gerek Mirkelam kaldığı yerden tam gaz şarkılarına devam etti. Sonlara doğru sahneden inip şarkıları seyircilerle birlikte söyleyen Mirkelam, herkesle tek tek (literally tek tek) fotoğraf da çektirdi. Sahneye döndüğünde ise bir grup dans eden kadın tarafından sahnesi işgal edilmesi sonucunda da konser keyifli bir şekilde sona erdi.

İlgili Linkler
Etkinlikler Konser
Tüm Yorumlar0
Scroll Top