Grammy ödüllü “Tinariwen” Zorlu PSM’de

Grammy ödüllü “Tinariwen” Zorlu PSM’de

  • 22 Mart 2017
  • Biletli Giriş

Kuzey Afrika’dan çıkıp tüm dünyayla buluşan Tinariwen, 22 Mart akşamında Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Kariyerlerinde 7 albüm bulunan ve son olarak 2017 yılında Elwan’ı yayınlayan Tinariwen, deve sırtındaki akülerle beslenen elektro gitarlar eşliğinde müzik yaptığı serüvenini Glastonbury, Roskilde ve Coachella gibi dünyanın en ünlü festivallerinden sonra Zorlu PSM’ye taşıyor.

Güney Afrika’da gerçekleşen 2010 Dünya Kupası’nın açılış etkinliğinde sahne alan ve 2012 yılında Tassili isimli albümüyle “En İyi Dünya Müziği Albümü” dalında “Grammy” kazanan Tinariwen, Kuzey Afrika’dan çıkıp tüm dünyayla buluşan müziğiyle, 22 Mart 2017’de Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde yerini alıyor.

Fas ve Cezayir’in Magreb ezgilerini, Tuareg ritimleriyle harmanlayıp; alt yapısını rock melodileriye destekleyen Tinariwen’in hayranları arasında; Carlos Santana, Robert Plant, U2’dan Bono ve Edge, Thom Yorke, Chris Martin, Henry Rollins, Brian Eno ve TV On The Radio gibi isimler bulunuyor. Topluluğun albüm kayıtları ve canlı performanslarına birbirinden yetenekli müzisyenler eşlik ediyor.

İlgili Linkler
Etkinlikler Konser
Tüm Yorumlar0
Scroll Top