Grand Pera’da Kültür ve Sanat Etkinlikleri Devam Ediyor

Grand Pera’da Kültür ve Sanat Etkinlikleri Devam Ediyor

  • 21 - 31 Mart 2018
  • Ücretsiz Etkinlik

Grand Pera, 1924 yılındaki orijinal projesine sadık kalınarak restore edilen Emek Sahnesi’nde, teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonunda, kusursuz işlemeleri ve restorasyon kalitesi ile İstanbul’a kazandırılan Cercle d’Orient binasında birbirinden keyifli etkinliklere Mart ayında da ev sahipliği yapıyor.

Mart ayı bitmeden gidebileceğiniz etkinlikler şöyle:
strong>21 Mart Saat: 20.30 – İstanbul Tarihi Türk Müzik Topluluğu Konseri (Konser):Solistliğini Güzin Değişmez ve Gediz Çoroğlu yaptığı İstanbul Tarihi Türk Müzik Topluluğu, en önemli kültür değerlerimizden olan Klasik Türk Müziğinin, özellikle Tasavvuf Müziği ve Mehter Müziği türlerinin, kendilerine has üslup ve icra özelliklerine sâdık kalınarak ortaya koyuyor.

23 Mart Saat: 20.00 – “Claude Debussy 100. Ölüm Yıldönümü” İDOB (Konser): 20. yüzyılın en önemli Fransız bestecilerinden biri olan Claude Debussy’nin ölümünün 100. Yılı anısına yapılacak olan konser müzikseverlere duygu dolu dakikalar yaşatacak.

26 Mart Saat: 20.30 – Kaan Sekban – Saçmalar (Talk Show): 10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurtdışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden ve kısa sürede çok satanlar listesine giren Tebrikler Kovuldunuz kitabının yazarı Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk show’ları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkıyor ve plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla saçmalıyor!

27 Mart Saat: 20.30 – Yolculuğum (Tiyatro): Ethel Mulinas’ın kendi hikayesinden yola çıkarak yazdığı tek kişilik oyunu “Yolculuğum”; bir kadının Zümrüdü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğuşunu anlatıyor! Murat İpek’in oyunlaştırdığı oyunun yönetmenliğini Çiçek Dilligil üsteniyor.

30 Mart Saat: 20.30 – Ali Poyrazoğlu -Tamamla Bizi Ey Aşk (Tiyatro): Ali Poyrazoğlu + Yeşil Kabare Sunar: “Tamamla Bizi Ey Aşk” oyunu tiyatroseverlerle buluşuyor. Ali Poyrazoğlu’nun aynı adlı kitabından yola çıkarak yazdığı “Tamamla Bizi Ey Aşk” interaktif bir güldürü. Tökezlemiş gönül ilişkilerinin, düzeltilip yerli yerine oturtulmasının yöntemleri üstüne müthiş bir güldürü.

31 Mart Saat: 15.00 – Ege ile Gaga Aya Gidiyor (Çocuk oyunu): TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi Ege ile Gaga İstanbul Temaşa Tiyatrosu’nun prodüksiyonu ile sahnelerde. Yaşasın! Doğa Dedektifleri Ege ile Gaga yeni bir macera peşindeler. Bu kez bir tiyatro oyunu ile karşımızdalar.

31 Mart Saat: 12.00 “Hospi” (Yalvaç Ural ) Çolpanİlhan Sadri Alışık Sahne Oyuncuları (Tiyatro): Oyun, dişlerine çok iyi bakan Gıcır kız ile dişlerini bir kere bile fırçalamayan Unutkan’ın hikayesini anlatıyor.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top