Harry Potter ve Sırlar Odası Film Konseri Mayıs’ta Zorlu PSM’de

Harry Potter ve Sırlar Odası Film Konseri Mayıs’ta Zorlu PSM’de

  • Tarih: 19-05-2018
  • Bitiş Tarihi: 20-05-2018
  • Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi
  • Giriş: Biletli Giriş

Movies in Concert serisi, Harry Potter’ın ikinci filmi “Harry Potter ve Sırlar Odası” ile devam ediyor. 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da filmin dev ekrandaki gösteriminde eş zamanlı olarak Orkestra İstanbul, kült filmin John Williams imzalı, Grammy adaylığı bulunan unutulmaz müziklerini canlı icra edecek. Konserin biletleri, zorlupsm.com, biletix.com ve Zorlu PSM ana gişesinde 11 Aralık’tan itibaren satışta olacak.

CineConcerts ve Warner Bros Consumer Products, geçtiğimiz yıl Harry Potter Film Concert adını verdikleri, kült filmin gösterim ve müzikal performansının eş zamanlı gerçekleşeceği bir dünya turu duyurdu. Haziran 2016’da başlayan tur, J.K. Rowling’in “Büyücülük Dünyası”nı, 2018 yılı boyunca 35’ten fazla ülkeyi kapsayan yüzlerce gösteride izleyicilerle buluşturacak. Bu turne kapsamında Harry Potter serisinin ikinci filmi “Harry Potter ve Sırlar Odası”, 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde üst üste iki gece Zorlu PSM Ana Tiyatro’da izleyicileri serinin büyülü dünyasına taşıyacak.

Harry Potter ve Sırlar Odası’nda arabalar uçuyor, ağaçlar savaşıyor ve gizemli bir ev cini, Harry’i büyücülük dünyasında o sene karşılaşabilecekleri konusunda uyarmaya geliyor. Hogwarts’ta ise örümcekler konuşmaya başlamış, mektuplar herkesi azarlıyor ve Harry’nin yılanlarla konuşabilmesi arkadaşlarının ondan şüphe duymasına neden oluyor. Duvardaki kanlı yazı ise macera ve tehlike dolu bir yılın habercisi: “Sırlar Odası açıldı.” Hogwarts’ı kurtarmak için Harry, Ron ve Hermione’nin bütün büyücülük güçlerini birleştirip cesur hareket etmeleri gerekiyor.

“Unutulmaz bir etkinlik”

CineConcerts’tan, Harry Potter Film Concert serisinin konser yapımcısı Brady Beaubien, “Harry Potter dünya çapında heyecan ile eş anlamlı. Filmin gösterimine eşlik eden muhteşem müziklerinin canlı performansı ile izleyicileri büyücülük dünyasına taşıyabilmeyi umuyoruz.” ifadelerini kullandı. CineConcerts Başkanı ve Harry Potter Film Concert Yapımcısı Justin Freer, “Harry Potter filmleri günümüzde bile milyonlarca hayranı mutlu etmeye devam eden bir kültürel fenomen. Bu unutulmaz bir etkinlik olacak.” sözlerini ekledi.