‘İstanbul’dan İzler’ Sergisi Art!SPACE Gallery’de

‘İstanbul’dan İzler’ Sergisi Art!SPACE Gallery’de

  • 15 Haz - 15 Ağu 2017
  • Ücretsiz Etkinlik

2 Maslak, sanat tutkunlarını ilgi çekici bir sergiyle buluşturacak. Gama Art Gallery’nin Dominique Barreau, Eric Peyret, Esra Meral Demircan ve Murat İrtem’in eserlerinden oluşturduğu ‘İstanbul’dan İzler’ adlı karma sergi, 15 Haziran’da Art!SPACE Gallery’de açılıyor.

Sergide eseri yer alacak sanatçılardan Dominique Barreau dünya çapında tanınan önemli bir çağdaş sanatçı, Eric Peyret ise İtalya, Körfez ülkeleri ile Avustralya’da sergileriyle, Brezilya’da ise büyük çapta duvar resimleri ile tanınıyor. İki sanatçı geçen yıllarda Gama Art Gallery’nin davetlisi olarak farklı zamanlarda İstanbul’a geldiler ve İstanbul üzerine uzun süreli sanat çalışmaları yaptılar. İstanbul’u yaşayarak şehrin kendilerinde bıraktığı izlenimleri resimlerine aktardılar.

Gama Art Gallery’nin dört ayrı sanatçının İstanbul’dan etkilenerek yaptığı çalışmaları bir araya getirdiği ‘İstanbul’dan İzler’ adlı sergide Türk sanatçı Esra Meral Demircan’ın İstanbul’a dair hayranlığının yansımalarından oluşan eserleri ve boyanın yanı sıra keçe gibi farklı malzemeler kullanarak kent masalları anlatan eserleri ile bilinen Murat İrtem’in çalışmaları da yer alıyor.

Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı sergi, 15 Ağustos’a kadar 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de görülebilecek.

İlgili Linkler
Etkinlikler Sergi
Tüm Yorumlar0