Kült Filmlerin Sahneleri Fotoğraf Sergisiyle Tekrar Canlandırılıyor

Kült Filmlerin Sahneleri Fotoğraf Sergisiyle Tekrar Canlandırılıyor

  • 8 Mar - 8 Nis 2017
  • Ücretsiz Etkinlik

İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri, eski filmlerin en önemli sahnelerini aynen canlandırarak çektikleri fotoğrafları 8 Mart’ta açılan “Fotoğraflarla Sinema ve Kolaj Sergisi”nde sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Yıldız Albümleri’ndeki yerleri yeniden çekerek, eski ve yeni haliyle birleştirdikleri “Geçmişten Geleceğe İstanbul’a Bakış: Yıldız Albümleri ve Eminönü Hanları” konulu fotoğraf sergileri büyük ilgi gören İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, çok önemli bir sergiye daha imza atmaya hazırlanıyor. Eski filmlerin en önemli sahnelerini aynen canlandırarak fotoğraflayan ve bir fotoğraf karesini birden çok fotoğraf çekerek, kolajla oluşturan Şehir öğrencileri, bu fotoğraf ve kolajlardan oluşan “Fotoğraflarla Sinema ve Kolaj” adlı bir sergi açıyor.

Öğrencilerin, kendi seçtikleri filmlerin sinematografik derinliği olan bir sahnesini yeniden kurgulayarak fotoğrafladıkları ya da en az 20 fotoğraf karesini kolajla tek bir fotoğraf karesine dönüştürdükleri çalışmalarının yer aldığı sergi 8 Nisan tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

 

İlgili Linkler
Etkinlikler Sergi
Tüm Yorumlar0
Scroll Top