Pera Müzesi’nde Kahve Sohbetleri Zamanı

Pera Müzesi’nde Kahve Sohbetleri Zamanı

Pera Müzesi, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği iş birliğiyle “Kahve Sohbetleri” başlıklı dört konuşmadan oluşan bir etkinlik serisi sunuyor. “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergisi kapsamında sunulan serinin ilk etkinliğini 24 Şubat Cumartesi günü saat 14:30’da Cenk R. Girginol’un gerçekleştireceği “Kahve: Topraktan Fincana” başlıklı konuşma oluşturuyor. Konuşma, topraktan fincana kahvenin serüvenine odaklanıyor.

Pera MüzesiKahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni adlı koleksiyon sergisi kapsamında bir dizi sohbet düzenliyor. Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen ve dört konuşmadan oluşan seri, Cenk R. Girginol’un “Kahve: Topraktan Fincana” başlıklı konuşması ile başlıyor. Konuşmada kahvenin yetiştirilmesi, toplanması, kavrulması, harmanlanması ve demlenmesi ile ilgili süreçler mercek altına alınıyor. Etkinlik, katılımcıları kahvenin serüveninde bir yolculuğa çıkartıyor.

 

Oditoryumda gerçekleştirilecek etkinlik ücretsizdir. Yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır. Etkinlik dili Türkçe’dir.

Tüm Yorumlar0