Pera Müzesi’nde Müzeler Haftası Coşkusu

Pera Müzesi’nde Müzeler Haftası Coşkusu

Pera Müzesi, Müzeler Haftası ile Gençlik ve Spor Bayramı’nı 18 ve 19 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği bir dizi etkinlikle kutluyor. Pera Eğitim, gençlere ve yetişkinlere yönelik Kağıttan Terlikler atölyesi düzenlerken, Pera Film Okulda Deniz Kazası (My Entire High School Sinking into the Sea) filmini ücretsiz gösteriyor.

Pera Müzesi Müzeler Haftası kapsamında 18 Mayıs Cuma günü tüm ziyaretçilere, 19 Mayıs Cumartesi günü ise tüm öğrencilere ücretsiz.

Pera Film, 18-19 Mayıs tarihleri arasında Okulda Deniz Kazası (My Entire High School Sinking into the Sea) adlı filmi gösteriyor. Dash Shaw’ın ilk uzun metrajlı bu animasyon filmi, hem gençlik filmlerinden hem de felaket filmlerinden referanslar içeriyor. Jason Schwartzman, Lena Dunham, Reggie Watts, Maya Rudolph ve John Cameron Mitchell gibi isimlerin seslendirdiği filmin gösterimleri, 18 Mayıs Cuma günü saat 20:00’da, 19 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00’da ücretsiz gerçekleşiyor.

11. Suna Kıraç Öykü Yarışması kitabı dijitalleşiyor!

Pera Müzesi, Suna Kıraç Öykü Yarışması’nın bu yılki kitabını, Pera Müzesi web sitesinde okuyucuyla buluşturuyor. Suna ve İnan Kıraç Vakfı ve Koç Okulu tarafından, 2008 yılından bu yana düzenlenen yarışma, Türk edebiyatına genç yazarlar kazandırmayı amaçlıyor. İsmini Pera Müzesi ve Koç Okulu kurucularından, Suna Kıraç‘tan alan yarışma, her yıl belirlenen somut ve soyut yorumlamaya açık temalarla, 14-17 yaş arası lise öğrencilerini yaratıcı düşünmeye, kurgulamaya ve kendini ifade etmeye teşvik ediyor. Geçmiş yıllarda “Sınır”, “Uyku”, “Ses”, “Sokak”, “Maske”, “Yolculuk” ve “Yabancılaşma” gibi temalarla düzenlenen yarışmanın bu yılki teması “Ev.”

Tüm Yorumlar0
Scroll Top