SALT Beyoğlu’nda  Uzun Perşembe Zamanı

SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe Zamanı

  • 26 Nisan 2018
  • Ücretsiz Etkinlik

Sovyet sinemasının en önemli filmlerinden, Aleksandr Dovjenko’nun 1930 yapımı sessiz klasiği Zemlya [Toprak], müzisyen Ekin Fil’in performansı eşliğinde Açık Sinema’da.

Canlı müzik performanslarıyla gerçekleştirilecek üç sessiz film gösteriminden oluşan Sinemanın Sesi programı 26 Nisan Perşembe saat 20.00’de Zemlya [Toprak] ile başlıyor. Aleksandr Dovjenko’nun 1930 tarihli başyapıtının Açık Sinema’daki gösterimine müzisyen Ekin Fil’in performansı eşlik edecek.

Devamlılık Hatası kapsamında yürütülen ve temsilî bir “üretim bandı” çevresinde sergi süresince istihdam edilen beş kişi ve mekâna gelenlerin diyaloglarıyla şekillenen İşsiz İşçiler-sana yeni bir iş buldum! (2006-2018) performansı 19.00’a kadar sürecek. Aydan Murtezaoğlu ve Bülent Şangar’ın Forum’da konumlanan bu ortak üretimiyle başlayan serginin devamı ikinci ve üçüncü katlarda görülebilir.

Uzun Perşembe’de ayrıca, SALT Beyoğlu’nun yeniden kullanıma girmesiyle açılan Mutfak ile yeni mekânıyla İstiklal Caddesi’ne dönen Robinson Crusoe 389 kitabevinin yanı sıra, SALT Galata’da yer alan diğer ilkbahar sergisi Tanımsız Hizmetler Bürosu saat 22.00’ye kadar açık.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top