Sinan Erşahin Gitar Tutkunları İçin Sahnede

Sinan Erşahin Gitar Tutkunları İçin Sahnede

  • 19 Nisan 2017
  • Biletli Giriş

Ülkemizi başarıyla temsil eden ünlü gitarist Sinan Erşahin, 19 Nisan 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Carlo Domeniconi, Francisco Ortiz gibi dünyaca ünlü pek çok sanatçı ile masterclass’lar düzenleyen ve aynı sahneyi paylaşan ünlü gitarist, Akbank Sanat’taki konserinde gitar repertuarının seçkin eserlerine yer verecek.

Sinan Erşahin hakkında

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü’ne Ahmet Kanneci’nin öğrencisi olarak 1986 yılında kabul edilen Sinan Erşahin, yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladı ve “Prag Music Academy” de (HAMU) burslu olarak Milan Zelenka’nın sınıfında performans programına kabul edildi. Prag’taki çalışmalarını başarıyla tamamladıktan sonra, İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimine başladı, MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı’ ndan Sanatta Yeterlik diploması ile mezun oldu.

Jorge Cardoso, Juan Falu, Ricardo Moyano, M.A. Cherubito, Carlo Domeniconi, Francisco Ortiz, Victor Monge “Serranito”, Marco Socias ve Hiroki Terashima, Dale Cavanagh, Nora Buschman gibi müzisyenlerle konserler masterclass çalışmalar düzenledi ve birlikte konserler verdi. 2015 New York’ta bir dizi konser verdi. 2016 yılında ise gitar ve senfonik orkestra için yazdığı ‘Grand Rondo’ isimli konçerto, 10. Bilkent Gitar Günleri kapsamında seslendirilmek üzere seçildi.

Türkiye’de ve yurtdışında önemli salonlarda birçok solo ve oda müziği konserleri veren Erşahin, 2014 ve 2015 yıllarında düzenlenen 1. ve 2. CRR İstanbul Gitar Festivalleri’nin sanat koordinatörlüğünü üstlendi. Sinan Erşahin, halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda doçent olarak öğretim üyeliği yapmaktadır.

İlgili Linkler
Etkinlikler Konser
Tüm Yorumlar0