Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Finalinde 4 Türk Fotoğrafçı

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Finalinde 4 Türk Fotoğrafçı

  • Ücretsiz Etkinlik

Bu yıl 10. yıldönümünü kutlayan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, dünyanın en büyük fotoğraf yarışması olma özelliğini taşıyor. Program kapsamında, dört yarışmadan herhangi birine katılan, geçen yılın en iyi çağdaş fotoğrafları tespit edilip ödüllendiriliyor. Açıklanan final listesinde 4 Türk fotoğrafçı, kendi kategorisinde ilk 50 arasında yer aldı ve yine 4 Türk fotoğrafçı da övgüye layık görüldü.

Profesyonel, Açık, Gençlik ve Öğrenci Odağı yarışmaları için finale kalanlar açıklandı 2017 ödüllerine 183 ülkeden 227.000’i aşkın fotoğraf katıldı. Ödüllerin 10. yıldönümünde katılımcı fotoğrafçılar rekor sayıya ulaştı Fotoğrafçılar, para ödülleri ve Sony dijital görüntüleme ekipmanı için yarışıyor Dört Türk fotoğrafçı, kendi kategorisinde ilk 50 arasında yer aldı ve farklı 4 Türk fotoğrafçı da övgüye layık görüldü. Kazananların tümü 20 Nisan 2017’de açıklanacak. Kazanan ve finale kalan fotoğraflar, 21 Nisan – 7 Mayıs 2017’de Londra’da sergilenecek Finale kalan ve övgü alan tüm fotoğraflar, www.worldphoto.org adresinde yayınlanıyor.

Dünyanın en büyük fotoğraf yarışması olan 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin tüm kategorilerinde finale kalan (ilk 10) ve övgüye layık görülen (ilk 50) fotoğrafçılar bugün açıklandı. Final listesinde 4 Türk fotoğrafçının çalışmaları yer alırken övgüye layık görülen fotoğraflar listesinde de 4 Türk fotoğrafçıya yer verildi. Dikkatleri fotoğrafçılığa ve fotoğrafçılık sanatının inceliklerine çeken ödüllere, Profesyonel, Açık ve Gençlik kategorilerinde 227.596 fotoğraf ile katılım gösterildi.

Finalde, Türkiye de dahil olmak üzere, 49 ülkeden eserlerin yer alması, ödüllerin uluslararası cazibesini ve dünyanın dört bir köşesinden fotoğrafçılar tarafından çekilen en güzel fotoğrafları tam anlamıyla global bir ölçekte sunma konusunda eşsiz becerisini de gözler önüne seriyor. Övgüye layık görülen fotoğraflar listesi de dâhil edildiğinde bu sayıya 11 ülkeden daha fotoğrafçılar ekleniyor.

Finale kalan ve övgüye layık görülen Türk fotoğrafçılar

  • Paşa İmrek, Profesyonel Güncel Gelişme & Haberler kategorisi
  • Oktay Subaşı, Açık yarışma-Hareket kategorisi:
  • Gül Yıldız, Açık yarışma-Hareket kategorisi
  • Emrah Karakoç, Açık yarışma-Kültür kategorisi
İlgili Linkler
Etkinlikler Yarışma
Tüm Yorumlar0
Scroll Top