Şubat’ta Yakın Dönem Hollanda Sineması İzleyiciyle Buluşuyor

Şubat’ta Yakın Dönem Hollanda Sineması İzleyiciyle Buluşuyor

  • 11 - 25 Şubat 2017
  • Ücretsiz Etkinlik

11-25 Şubat 2017 tarihleri arasında, Yakın Dönem Hollanda Sineması Akbank Sanat’ta Sinema Severlerle Buluşuyor.

Akbank Sanat Sinema Kuşağı kapsamında İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinlikte; Maraton, Bay Twister- Eğlenceli Sınıf, Finn, Soff ve Neydi O Günler isimli beş film Hollandaca orijinal ve Türkçe altyazılı olarak izleyiciyle buluşacak.

Program:

11 Şubat 2017, Cumartesi saat: 15.00 MARATON

14 Şubat 2017, Salı saat: 19.00 BAY TWISTER-EĞLENCELİ SINIF

18 Şubat 2017, Cumartesi saat: 15.00 FINN

21 Şubat 2017, Salı saat: 19.00 SOOF

25 Şubat 2017, Cumartesi saat: 15.00 NEYDİ O GÜNLER

Tüm filmler Hollandaca orijinal ve Türkçe altyazılı gösteriliyor ve etkinlik ücretsiz. Salon kapasitesiyle sınırlı davetiyeler gösterimlerden bir saat önce Akbank Sanat Danışma’dan dağıtılıyor.

MARATON (The Maraton)

Tarih: 11 Şubat 2017, Cumartesi saat: 15.00

Yönetmen: Diederick Koopal

Oyuncular: Stefan de Walle, Martin van Waardenberg, Marcel Hensema, Frank Lammers

Yapım ve Format: Hollanda, 2012, Eyeworks Film & TV Drama, 120’, DVD

Gerard, Leo, Kees ve Nico, Gerard’ın garajında birlikte çalışan dört çok iyi arkadaştır. Ancak iş hayatları çok iyi gitmemektedir. Akıllarına parlak fikir gelir: Rotterdam Maratonu’nda koşabilmek için bir sponsor arayacak, böylece garajın iflas etmesini önleyebileceklerdir. Ama onları pek çok risk beklemektedir…

BAY TWISTER-EĞLENCELİ SINIF (Mister Twister – Class Of Fun)

Tarih: 14 Şubat 2017, Salı saat: 19.00

Yönetmen: Barbara Bredero

Oyuncular: Willem Voogd , Sanne Wallis de Vries , Felix Osinga

Yapım ve Format: Hollanda, 2012, PV Pictures, 81’, DVD

Genç, yatılı bir ilkokul öğretmeninin yaşadığı aksilikleri anlatan eğlenceli bir aile filmi. Tobias için, çocukların “Yedek Sam” lakabını taktığı öğretmenin gelişi, bundan daha ideal bir zamanda olamazdı. Tobias akıllı, neşeli ve komik bir çocuk olsa da, Miss Sanne bunu asla görememişti. O sadece problemleri görüyordu. Tobias’ın babası ölmüş, annesi de tüm gününü yatağında geçiriyor olabilirdi ama Tabias, okuldayken bunları düşünmek istemiyordu. “Yedek Sam” ile zaten düşünmesi gerekmeyecekti…

FINN

Tarih: 18 Şubat 2017, Cumartesi saat: 15.00

Yönetmen: Frans Weisz

Oyuncular: Jan Decleir, DaanSchuurmans , Hanna Verboom

Yapım ve Format: Hollanda, 2013, Flinck Film, 90’, DVD

Babasıyla birlikte kırsalda yaşayan dokuz yaşındaki Finn, müzik yapmak istemekte ama babası, diğer tüm çocuklar gibi onun futbol oynamasını istemektedir. Finn, terk edilmiş bir çiftliğin yakınında, çok güzel keman çalan yaşlı bir adamla tanışır ve müziğinden büyülenir. Babası futbol oynadığını düşünürken, Finn gizli bir şekilde çiftliğe gidip keman çalışmaya başlar. Finn, müziğin ne kadar büyüleyici olabileceğini anlayan tek kişi midir? Yoksa başka bir şey mi olmaktadır?

SOOF

Tarih: 21 Şubat 2017, Salı saat: 19.00

Yönetmen: Antoinette Beumer

Oyuncular: Lies Visschedijk , Fedja van Huêt , Dan Karaty

Yapım ve Format: Hollanda, 2013, KeyFilm, 90’, DVD

Soof, 40’lı yaşlarına yaklaşmaktadır ve hayal ettiğ her şeye sahiptir: Harika çocuklar, küçük bir toplu yemek hizmeti veren şirket ve ideal bir koca olan Kasper. Fakat bahçe evinin dönüşümü ona zarar vermeye başlar. Koreograf Jim’le tanışınca Kasper’in gerçekten aşık olduğu çekici erkek olup olmadığını sorgulamaya başlar. Hayata tutunmaya çalıştıkça, git gide raydan çıkıyor gibidir.

NEYDİ O GÜNLER (Those Were The Days)

Tarih: 25 Şubat 2017, Cumartesi saat: 15.00

Yönetmen: Ineke Houtman

Oyuncular: Gerard Cox, Joke Bruijs, Sjoerd Pleijsier

Yapım ve Format: Hollanda, 2014, Infinity Film & TV Productions , 90’, DVD

1974 Yaz’ı Rotterdam. Hollanda, Dünya Kupası finalini kaybettikten sonra, Jaap Kooiman televizyonunu pencereden fırlatır ve kaynanasının köpeğinin ezilmesine yol açar. Bu noktada işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar. Jaap tutuklanır ve her şey o kadar kontrolden çıkar ki, mahkeme emriyle bir psikiyatri kliniğinde gözlem altına alınır. Karısı Nel ve en yakın arkadaşı Simon, Jaap’ı bu riskli durumdan kurtarabilecekler midir?

Tüm Yorumlar0
Scroll Top