Uluslararası Sanatçı Filmleri” Sergisi 8 Mart’ta Açılıyor

Uluslararası Sanatçı Filmleri” Sergisi 8 Mart’ta Açılıyor

  • 8 Mar - 21 May 2017
  • Ücretsiz Etkinlik

İstanbul Modern, dünyanın dört bir yanından sanatçıların video, animasyon ve kısa filmlerini İstanbul’a taşıyan Artists’ Film International 2017 (Uluslararası Sanatçı Filmleri) programına bir sergiyle yer veriyor. Programın 10. yılına özel olarak bu yıl “İşbirliği” konusuna odaklanan sergi, 8 Mart’ta açılıyor.

Farklı coğrafyalardan 7 sanatçı ve sanatçı grubunun “işbirliği” konulu video, animasyon ve kısa filmlerinin yer aldığı “Uluslararası Sanatçı Filmleri” sergisi İstanbul Modern Kısa Süreli Sergiler Alanı’nda 8 Mart-21 Mayıs tarihleri arasında görülebilir.

Sergide Türkiye’den Cengiz Tekin, Birleşik Krallık’tan Mikhail Karikis, Almanya’dan Dario Azzellini & Oliver Ressler, Hindistan’dan Desire Machine Collective, İtalya’dan Adrian Paci, Kaliforniya, ABD’den Mary Reid Kelley & Patrick Kelley ve Teksas, ABD’den Denise Ferreira Da Silva & Arjuna Neuman’ın çalışmaları yer alıyor. İstanbul Modern Sergiler ve Programlar Direktörü Çelenk Bafra ve Asistan Küratör Senem R. Kantarcı’nın hazırladığı sergi, farklı türdeki işbirliklerinin sanatsal üretim sürecindeki yansımalarının yanı sıra bir kavram olarak “işbirliği”nin dönüştürücü etkisini ele alıyor.

Bu yılın konuğu Cengiz Tekin

Programa bu yıl İstanbul Modern’in davetiyle Diyarbakır’da yaşayıp çalışan sanatçı Cengiz Tekin katılıyor. Tekin’in “Cennetten Hemen Önce” adlı videosu 2017 yılı içinde İstanbul Modern’in yanı sıra programın uluslararası ortaklarında da gösteriliyor. Sergi kapsamında Cengiz Tekin ile bir söyleşi de düzenlenecek.

Artists’ Film International, 10. yıl kutlamaları kapsamında mayıs ayındaki 57. Venedik Bienali’nin açılış günlerinde özel bir buluşma ve panel düzenliyor. Programda önceki yıllarda ortak kurumlar tarafından önerilen sanatçılardan bir seçkinin gösterilmesi de planlanıyor.

İlgili Linkler
Etkinlikler Sergi
Tüm Yorumlar0
Scroll Top